Svet Utópie prichádza do Bratislavy už 17.8.2019 v Galérii Umelka.

Universal Playground je platforma pre umelecké a kreatívne vyžitie. Tanec využívame ako nástroj vyjadrenia a hudbu ako prepravný prostriedok, s ktorým plávame do nových svetov a dimenzií, kde sú normy napádané, slobodné myslenie prúdi a láska vládne nad všetkým. Miesto, kde je tvorivá myseľ v centre pozornosti a fyzické telo nabádané objavovať. Každý okamih je možnosťou pre znovuzrodenie.

S tohoročnou témou – Utópia pripravujeme nevídanú párty v centre Bratislavy plnú kvalitnej hudby od umelcov z Nemecka, Francúzska, Moskvy sprevádzanú podporou lokálnych stálic klubovej scény. V spolupráci s firmou Kvant sme pripravili svet zvláštnych vizuálov, podivných kreatúr a pestrofarebnej atmosféry, posadených do nádherných priestorov Galérie Umelka, kde sa každý môže cítiť byť tým, čím chce.

Koncept udalostí Universal Playground je založený na spojení vnemov cez hudbu, umenie, tanec a interaktívne prostredie, kde nikdy nevieš, čo môžeš očakávať. Svet rôznych možností. Jednoducho treba vstúpiť, a nechať sa unášať a objavovať.

LOVANDA (RUS) Ruské duo, Lalee Bloom a Afrika Wonda, pochádzajúce z daľekého Yekaterinburgu. Ich tvorba by sa dala najlepšie opísať ako zmes funku, houseu a rôznorodých samplovaných rytmov. Základy čerpajú v hip hope, ale ich hudobná tvorba má presah do jazzu, elektra, drum and bassu, skrátka pestrá zmes zvukov doplnená spevom a rapom. Ich posledný album Gradient bol umiestnený na 3 mieste za máj podľa Native Sound. Lovanda vystúpi na Slovensku po prvýkrát.

Eugen Rockwell (GER) Mladý talentovaný vychádzajúci producent boogie, jazz-funku a house, ktorému nedávno vyšlo EP…. resident párty Chicago ma Rhein, člen labelu Amikron Records, ktorý svoju hudbu prezentoval napríklad na Studio Lam Club (Bangkok),Haters Make Me Laugh Party (Frankfurt), či na IBE Festival (Netherlands). Eugen prinesie presne tú dávku Afrických, Brazílskych a Latinských rytmov, ktorú v auguste potrebujeme. 

Raza (FRA) Známy francúzsky tanečník štýlu house dance, ktorý svoju záľubu pre hudbu posunul až do produkovania Atmosferických skladieb. Jeho spôsob produkcie sa vyznačuje vrstvením nespočetných zvukov a samplov a v Bratislave ho uvidíte robiť presne to naživo.  Okrem toho odučí aj tanečný workshop v spomínanom štýle House Dance.

Fallgrapp Dj Set (SVK) Jureš je milovník hudby a frontman projektu Fallgrapp, ktorý v roku 2017 získal ocenenie album roka na Radio Head Awards. Jeho sety sú prepletané rôznorodým zvukom, kde mixuje všemožné žánre od funku po wonky či house. Netají sa veľkou inšpiráciou od mien ako Photay, Kimbra, Jordan Rakei či Thundercat. 

Bj Piggo (SVK) Stálica slovenskej klubove scény. Rôznorodé rytmy a groovy sú to, čo v hudbe vyhľadáva. Miluje progres a posúvanie svojich vlastných hraníc. Dôraz v jeho setoch dáva na flow a konzistenciu. Jednoducho miluje vytvárať atmosféru, ktorá vás nenútene vtiahne. Využíva na to žánre ako hip hop, funk, house prepletané latinskými či africkými rytmami. Aj keď sa o tom síce “nepíše v novinách”, tento človek našu krajinu reprezentuje ako DJ po celom svete v tom najlepšom. Určite treba spomenúť pár najvýznamnejších akcií za jeho kariéru: v roku 2017 hral v Paríži pred 16-tisícovým davom na finále jednej z najväčších tanečných súťaží na svete – Juste Debout, tak isto hral na Silk Dance Festivale v Kazachstane, Vancouver StreetDance Festivale v Kanade, SDCJ v Japonsku, Way Out West Festivale vo Švédsku, SoulVibration v Taiwane, Raise up v Indii! 

Artist3 (SVK) Otec Mirec  využíva svoje telo všemožnými spôsobmi. Je to uznávaný tanečník, známy za hranicami našej krajiny, milovník hudby a tak isto moderátor relácie Bez Pózy FM na vlnách rádia FM a diskusnej relácie o slovenskom tanci Dišputy Otca Mirca. Svoju lásku pre hudbu pretavil do aktívneho Djingu a ako ambasádor Universal Playground SOUND už stihol hrať napríklad vo Frankfurte, Salzburgu, Prahe či známych kluboch Slovenska. Sprievodný program: • LFO.sk prednáška o hudobnej produkcií, djingu a manažmente • Ableton workshop s Pasha Wonda (LOVANDA)  • House Dance tanečná lekcia s Raza • Galeria a Market Universal Playground

Cena vstupného: do 22 – 8€, po 22 – 10€

Link na Facebookovú udalosť:

https://www.facebook.com/events/435203403900370/

UTÓPIA:

https://universalplayground.world https://instagram.com/universalplayground https://www.facebook.com/events/435203403900370/ https://www.facebook.com/universalplaygroundworld/


Pre zdieľanie tvojej udalosti klikaj na formulár TU! Pri problémoch vyplnenia formuláru nás kontaktuj na mail skaja@streetkom.sk.